تور «پاییزانِ گلپایگان»

شهرهای گلپایگان و خوانسار در غرب استان اصفهان، از زیباترین و سرسبزترین شهرهای این استان هستند. به‌ویژه در فصل بهار و پاییز، کوچه‌باغ‌های خوانسار و وانشان، که روستایی است میان گلپایگان و خوانسار، منظره‌ای دلفریب دارد. در عین‌حال، هر دو شهر از شهرهای دیرینه‌سال ایران هستند و آثار تاریخی و معماری شکوهمندی را در خود جای داده‌اند. در اهمیت تاریخی گلپایگان همین بس که سنگ‌نگاره‌های تیمره در کو‌ه‌های پیرامون این شهر، بیش از هفت هزار سال قدمت دارند.

در تور پاییزان گلپایگان، فرصت خواهیم داشت که ضمن دیدن این اغلب این آثار در کوچه‌باغ‌های خوانسار و وانشان قدم بزنیم و از تماشای پاییز رنگارنگ لذت ببریم.

در این سفر، اقامت ما در هتل ارگ گوگد خواهد بود که خود یکی از زیباترین آثار تاریخی گلپایگان است. صد البته که در این سفر، خوردن کباب معروف گلپایگان را فراموش نخواهیم کرد!

 • زمان:

  متعاقبا اعلام می شود

 • مدت برگزاری:

  یک شب و دو روز

 • مکان:

  شهرهای گلپایگان، خوانسار و روستای وانشان

 • قیمت:

  متعاقبا اعلام می شود

 • ظرفیت:

  ۲۵ نفر

 • ظرفیت باقیمانده:

  ۲۵ نفر

 • نوع برگزاری:

  رفت و آمد با اتوبوس

برنامه سفر:

روز اول: بازدید از خانه امام خمینی در شهر خمین؛ اسکان در هتل ارگ گوگد و آشنایی با این قلعه تاریخی؛ صرف ناهار در راسته کبابی‌های شهر گلپایگان؛ بازدید از آثار تاریخی گلپایگان شامل مسجد جامع، منار سلجوقی، بقعه امام‌زادگان سیدالسادات و هفت تن؛ بازار تاریخی گلپایگان

روز دوم: بازدید از بافت تاریخی روستای وانشان (در فاصله بین شهرهای گلپایگان و خوانسار) بازدید از آثار تاریخی خوانسار شامل خانه حبیبی، خانه ابهری، مسجد جامع خوانسار؛ پرسه و عکاسی در کوچه‌باغ‌های پاییزی خوانسار، صرف ناهار، فرصت آزاد برای خرید عسل خوانسار، بازگشت به تهران

خدمات تور:

راهنمای رسمی گردشگری

کارشناس: حمید وکیل‌باشی، موزه‌دار، پژوهشگر هنر و از اهالی گلپایگان

اقامت و بیمه سفر

صبحانه و پذیرایی نیم‌روزی

ناهار و شام (با هزینه مسافران)

این تور با همکاری آژانس گردشگری آریابان طبیعت و فرهنگ برگزار می‌شود. 

اگر مایل به شرکت در این تور هستید، فرم رزرو را پر کنید. هنگامی که تور در برنامه اجرا قرار گرفت، به شما اطلاع خواهیم داد.

برگزاری این تور را به دوستان‌تان خبر دهید

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *