تور شکوه هگمتانه

اگر به تاریخ و تمدن باستانی ایران علاقمند هستید یکی از شهرهایی که حتما باید ببینید همدان است.  این شهر از کهن‌ترین زیستگا‌ه‎های ایران و جهان است که قدمتش به هزاره سوم پیش ازمیلاد برمی‌گردد. همدان اولین پایتخت نخستین سلسله پادشاهی ایران، مادها، بوده است. در دوره‌های مختلف تاریخی مانند دوره هخامنشیان، اشکانیان، ساسانیان، آل بویه و سلجوقیان همدان یکی از پایتخت‌های ایران بود.  

همدان اولین شهر ایران است که بر اساس یک نقشه مدرن و مدون شکل گرفته است.  طراح نقشه شعاعی شهر” کارل فریش” مهندس آلمانی بود. آمدانه، هگمتانه، هگمتان، اکباتان، اکباتانا، آنادانا دیگرنام‌های شهر در طول تاریخ بوده است که به مرور دگرگون و به همدان تبدیل شده است.

در تور دو روزه «شکوه هگمتانه» فرصت خواهیم داشت تا در این شهر زیبا به گردش درآییم و ضمن دیدن بناها و محوطه‌های تاریخی و آرامگاه مشاهیر ایرانی، پیشینه تاریخی و فرهنگی آن را با هم مرور کنیم.

بازدیدها عبارت‌اند از بازار همدان و سراهای آن، مسجد جامع، مسجد پیغمبر، میدان تاریخی امام، حمام محله حاجی(رستوران شاندیز)، آرامگاه ابن‌سینا و مزار عارف قزوینی، آرامگاه بابا طاهر، گنبد علویان، برج قربان، تپه و موزه هگمتانه، کلیسای مریم، آرامگاه استرو مردخای، آبشار و کتیبه‌های گنجنامه، مجموعه گردشگری عباس‌آباد، کارگاه‌های سفالگری لالجین

کارشناسان و راویان این تور، آقایان حمیدرضا حسینی، کارشناس ارشد تاریخ و حسین زندی سردبیر نشریه همدان‌نامه هستند. 

 • زمان:

  پنج‌شنبه وجمعه، ۸ و ۹ تیرماه ۱۴۰۲

 • مدت برگزاری:

  دو روز و یک شب

 • مکان:

  شهر همدان

 • قیمت:

  ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان

 • ظرفیت:

  ۲۷ نفر

 • ظرفیت باقیمانده:

  ۱۶ نفر

 • نوع برگزاری:

  اتوبوس وی.آی.پی در اختیار و پیاده روی سبک در سطح شهر

 • خدمات:

  اتوبوس وی.آی.پی ۳۲ نفره در اختیار، یک شب اقامت در هتل چهار ستاره کتیبه در اتاق‌های دو تخته، ۲ وعده صبحانه، پذیرایی نیم‌روزی، بیمه مسافرتی، کارشـناس تاریخ و میراث فرهنگی، راهنمای رسـمی گردشـگری، هدیه یادبود.
  دو وعده ناهار و یک وعده شام برعهده همسفران است.

برگزاری این تور را به دوستان‌تان خبر دهید

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *