تور «یوم‌التوپ»

داستان میدان بهارستان از زمانی آغاز شد که فتحعلیشاه قاجار در شمال میدان کنونی، باغ سلطنتی نگارستان را بنا نهاد و این باغ خود شاهد حوادث مهمی همچون تاجگذاری محمدشاه قاجار و قتل قایم‌مقام فراهانی بود، اما بهارستان وقتی به قلب تپنده  آزادیخواهی و استقلال طلبی در ایران معاصر تبدیل شد که با پیروزی جنبش مشروطیت، مجلس شورای ملی در باغ و عمارت بهارستان جای گرفت.

از آن پس، بهارستان آوردگاه آزادیخواهان و مستبدان و میدان نبرد نیروهای سیاسی گوناگون بود: در واقعه به توپ بستن مجلس، فتح تهران، ملی شدن صنعت نفت، قیام سی‌تیر، کودتای ۲۸ مرداد، قیام ۱۵ خرداد، انقلاب اسلامی، ترورهای سیاسی و دهها رویداد کوچک و بزرگ دیگر که هنوز تمامی ندارد!

تور بهارستان آزادی، فرصتی است تا با گردش در این میدان و مکان‌های تاریخی آن، داستان بیش از یک قرن مطالبه استقلال و آزادی و برابری را با هم مرور کنیم. جزء به جزء این میدان، روایتگر بخشی از این داستان درازدامن است. 

 • زمان:

  اعلام خواهد شد

 • مدت برگزاری:

  یک روزه، ساعت ۹ تا ۱۳

 • مکان:

  میدان بهارستان، عمارت مسعودیه، عمارت تاریخی و موزه مجلس، دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و فضای عمومی میدان بهارستان

 • قیمت:

  با آغاز ثبت نام اعلام خواهد شد

 • ظرفیت:

  ۲۵ نفر

 • ظرفیت باقیمانده:

  ۲۵ نفر

 • نوع برگزاری:

  پیاده‌روی سبک

خدمات تور:

راهنمای رسمی گردشگری

کارشناس: حمیدرضا حسینی، پژوهشگر تاریخ معاصر

ارایه بروشور اختصاصی

پرداخت ورودیه‌ها

پذیرایی نیم‌روزی

اگر مایل به شرکت در این تور هستید، فرم رزرو را پر کنید. هنگامی که تور در برنامه اجرا قرار گرفت، به شما اطلاع خواهیم داد.

برگزاری این تور را به دوستان‌تان خبر دهید

۲ پاسخ
 1. رؤیا صبانیا گفته:

  سلام
  نمی دانم این ترکیب “یوم التوپ” چقدر صحت داشته باشد، اما اگر هم واقعاً در گذشته به کار رفته باشد، در زمان حال شایسته نیست که شما این ترکیب غلط را به کار برید. توپ واژه ای فارسی است و “ال” نشانه معرفه در زبان عربی را نمی گیرد. در ضمن، واژه یوم عربی است و با واژه فارسی توپ ترکیب نمی شود!

  پاسخ
  • اشکان گفته:

   با درود
   قبلاً هم سابقه داشته. من شخصاً با این مورد حس ناخوشایندی بهم دست نمی‌ده. اتفاقاً باعث کنجکاوی و برجسته شدن اون واژه می‌شه

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *