تور «بهارستان فرهنگ»

میدان بهارستان را می‌توان قلب تپنده فرهنگ ایران معاصر دانست؛ چه آن‌که بسیاری از نهادها و مراکز علمی-فرهنگی در این میدان متولد شدند: از مدرسه عالی سپهسالار و مدرسه فلاحت و دبیرستان علمیه و مدرسه هنرهای مستظرفه کمال‌الملک بگیرید تا وزارت فرهنگ و دانشسرای عالی و هسته اولیه دانشکده پزشکی و کتابخانه ملی و راسته کتابفروشی‌ها و دفاتر مطبوعاتی و…

چرا میدان بهارستان تا این حد در عرصه فرهنگ ایران نقش آفریده؟ تا به امروز شاهد پیدایی و بالندگی کدام نهادهای فرهنگی بوده؟ چه رویدادهایی در آن نقش برجسته و چه ردپاهایی از بزرگان علم و فرهنگ و هنر ایران در آن باقی مانده است؟ این‌ها پرسش‌هایی است که در تور «بهارستان فرهنگ» به آن پاسخ می‌گوییم.

در این تور، همراه با حمیدرضا حسینی، پژوهشگر تاریخ معاصر به میدان بهارستان می‌رویم و ضمن بازدید از مکان‌هایی چون موزه هنرهای ملی، باغ نگارستان، عمارت مسعودیه و… روایتی از فراز و فرود فرهنگ ایران در دوره معاصررا از زبان او می‌شنویم. 

 • زمان:

  متعاقبا اعلام خواهد شد

 • مدت برگزاری:

  یک روزه، ساعت ۹ تا ۱۳:۳۰

 • مکان:

  اماکن فرهنگی اطراف میدان بهارستان

 • قیمت:

  متعاقبا اعلام خواهد شد

 • ظرفیت:

  ۲۵ نفر

 • ظرفیت باقیمانده:

  ۲۵ نفر

 • نوع برگزاری:

  پیاده‌روی سبک

برنامه بازدید: حوضخانه باغ نگارستان (موزه هنرهای ملی)، باغ نگارستان (شامل محوطه دانشسرای عالی، موزه مکتب کمال الملک، اتاق ملک‌الشعرای بهار و تالار تابلوی صف سلام)؛ عمارت مسعودیه؛خانه-موزه استاد ابوالحسن صبا؛ و بازدید عمومی از اماکن فرهنگی میدان بهارستان، دفتر روزنامه باختر امروز دکتر حسین فاطمی، کودکستان برسابه (نخستین کودکستان ایران)؛ شرکت سهامی انتشار و… 

خدمات تور:

راهنمای رسمی گردشگری

کارشناس: حمیدرضا حسینی، پژوهشگر تاریخ معاصر

ارایه بروشور اختصاصی

پرداخت ورودیه‌ها

پذیرایی نیم‌روزی

اگر مایل به شرکت در این تور هستید، فرم رزرو را پر کنید. هنگامی که تور در برنامه اجرا قرار گرفت، به شما اطلاع خواهیم داد.

برگزاری این تور را به دوستان‌تان خبر دهید

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *