تور «خیابان اولین‌ها»

خیابان ناصرخسرو تا اواسط دوره قاجار جایگاه خندق و حصار شرقی محله ارگ بود، اما در زمان سلطنت ناصرالدین‌شاه، خندق‌های ارگ را پر کردند و برجای آن خیابانی کشیدند که ابتدا خیابان «ناصریه» خوانده شد و سپس در دوره پهلوی خیابان ناصرخسرو نام گرفت.

آن‌چه اهمیت تاریخی این خیابان را دو چندان می‌کند، حضور نخستین مظاهر تمدن جدید اروپایی در آن است. اولین مدرسه جدید (دارالفنون)، نخستین آسمان‌خراش (شمس‌العماره)، نخستین تلگرافخانه، نخستین خط تراموای اسبی، نخستین داروخانه و از این قبیل.

تور خیابان اولین‌ها فرصتی است تا با قدم زدن در خیابان ناصرخسرو چگونگی شکل‌گیری این خیابان و نسبت آن با مدرنیزاسیون شهری در ایران را از زبان فرزانه ابراهیم‌زاده، پژوهشگر تاریخ تهران بشنویم و به برخی از مکان‌های زیبای خیابان ناصرخسرو مانند خانه امام جمعه سر بزنیم. 

 • زمان:

  جمعه، اول اسفندماه ۱۳۹۹

 • مدت برگزاری:

  ساعت ۹ تا ۱۲

 • مکان:

  خیابان ناصرخسرو

 • قیمت:

  ۱۲۰ هزار تومان

 • ظرفیت:

  ۱۰ نفر

 • ظرفیت باقیمانده:

  ۰

 • نوع برگزاری:

  پیاده‌روی

برنامه سفر: بازدید پیرامونی از فضاهای تاریخی خیابان ناصرخسرو از جمله شمس‌العماره، بازار مروی، کوچه حاج نایب، عمارت سرای روشن، ساختمان تی.بی.تی، مدرسه دارالفنون، جایگاه تلگرافخانه قدیم، دروازه ناصریه و بازدید از خانه تاریخی امام جمعه

خدمات تور:

راهنما

کارشناس: فرزانه ابراهیم‌زاده، پژوهشگر تاریخ تهران

یادگار سفر

برای ثبت‌نام پس از اطمینان از وجود ظرفیت کافی و واریز وجه به کارت ۶۲۲۱۰۶۱۰۷۰۶۹۶۱۹۲ به نام مرتضی دزفولی کلیک کنید!

در صورت داشتن پرسش یا بروز مشکل می توانید به شماره ۰۹۳۵۷۳۸۰۳۱۷ پیام بدهید یا روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۸ با شماره ۸۸۹۳۷۵۹۹ پیام داده یا تماس بگیرید.

برگزاری این تور را به دوستان‌تان خبر دهید

۱ پاسخ
 1. احمدکشانی گفته:

  سلام وتشکر از برنامه های مفیدی که میگذارید
  اگر ممکن هست این برنامه خیابان اولین ها وسایر تورهای تهرانگردیتان را عصرها ی روزجمعه یا در دونوبت صبح عصر ویا حداقل از ساعت ۱۰ به بعد بگذارید
  بازهم تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *