تور «شکوه سوزیانا»

خوزستان را بهشت باستان‌شناسان خوانده‌اند. تاریخ آن با آغاز تاریخ تمدن بشری در بین‌النهرین پیوند می‌خورد و در دوره عیلامیان به اوج شکوه خود می‌رسد. سپس در دوره هخامنشیان و ساسانیان دورانی طولانی از پیشرفت و آبادانی را تجربه می‌کند و این آبادانی را تا دیرگاهی پس از ورود اسلام به ایران نیز تداوم می‌بخشد. ثبت سه اثر زیگورات چغازنبیل، سازه‌های آبی-تاریخی شوشتر و محوطه باستانی شوش در فهرست میراث فرهنگی جهان گواهی است بر اهمیت خوزستان در تاریخ فرهنگ و تمدن ایران.

تور شکوه سوزیانا فرصتی است تا با سفر به شهرستان‌های شوش، شوشتر و ایذه با آثار تاریخی خورستان از هزاره پنجم پیش از میلاد تا دوره‌های اخیر و نیز فرهنگ غنی مردمان این منطقه از سرزمین‌مان بیشتر آشنا شویم. در این تور بازدیدی نیز از نیایشگاه مندائیان در اهواز خواهیم داشت. 

 • زمان:

  متعاقبا اعلام می شود

 • مدت برگزاری:

  سه شب و چهار روز

 • مکان:

  شهرهای شوش، شوشتر، ایذه، رامهرمز و اهواز

 • قیمت:

  متعاقبا اعلام می شود

 • ظرفیت:

  ۲۲ نفر

 • ظرفیت باقیمانده:

  ۲۲ نفر

 • نوع برگزاری:

  رفت و آمد با اتوبوس VIP پیاده‌روی در محوطه‌های تاریخی

برنامه سفر: 

شوش: زیگورات چغازنبیل، محوطه باستانی شوش و کاخ آپادانای داریوش؛ تپه آکروپل و قلعه فرانسوی‌ها؛ موزه شوش؛ آرامگاه دانیال نبی / شوشتر: آبشارها و آسیاب‌های شوشتر، نهر داریون، پل شادِروان، بند میزان / ایذه: اثار باستانی و نقش برجسته‌های عیلامیان در کول فرح و اشکفت سلمان، تالاب میانگران / اهواز: نیایشگان مندائیان (پیروان یحیی تعمید دهنده) رامهرمز: تش‌کوه

خدمات تور:

راهنمای رسمی گردشگری

اتوبوس توریستی VIP در اختیار

ورودیه‌ها

بیمه سفر

سه شب اقامت

۴ صبحانه و پذیرایی نیم‌روزی

این تور با همکاری آژانس گردشگری آریابان طبیعت و فرهنگ برگزار می‌شود.

اگر مایل به شرکت در این تور هستید، فرم رزرو را پر کنید. هنگامی که تور در برنامه اجرا قرار گرفت، به شما اطلاع خواهیم داد.

برگزاری این تور را به دوستان‌تان خبر دهید

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *