تور «نیاوران بین دو انقلاب»

صد و سیزده سال پیش، با امضای فرمان مشروطیت در کاخ صاحبقرانیه نیاوران، نظام مشروطه سلطنتی در ایران برقرار شد و چهل سال پیش محمدرضا پهلوی کاخ نیاوران را به مقصد فرودگاه مهرآباد ترک کرد تا از کشور خارج شود. کمتر از یک ماه بعد انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و دفتر نظام سلطنتی مشروطه در ایران بسته شد. در این فاصله و بویژه پس از آن‌که محمدرضا پهلوی، آن‌جا را به عنوان سکونتگاه و دفتر خود برگزید، نیاوران شاهد رویدادهای سرنوشت‌ساز در تاریخ معاصر بود.

تور «نیاوران بین دو انقلاب» روایتی است از تاریخ ایران بین دو انقلاب مشروطه و اسلامی از دریچه کاخ نیاوران و مروری بر آخرین روزهای حضور شاه در نیاوران و تلاش نافرجام او برای حفظ سلطنت پهلوی. در این تور، همچنین به خانه آیت‌الله خمینی و حسینیه جماران و نیز خانه-موزه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در همسایگی حسینیه جماران می‌رویم تا انقلاب اسلامی را از زاویه‌ای دیگر روایت کنیم.

 • زمان:

  متعاقبا اعلام خواهد شد

 • مدت برگزاری:

  یک روزه، ساعت ۹ تا ۱۶

 • مکان:

  کاخ نیاوران و محله جماران

 • قیمت:

  متعاقبا اعلام خواهد شد

 • ظرفیت:

  ۲۵ نفر

 • ظرفیت باقیمانده:

  ۲۵ نفر

 • نوع برگزاری:

  پیاده‌روی سبک و رفت و آمد به جماران با خودرو

برنامه بازدید:

مجموعه تاریخی – فرهنگی نیاوران (محوطه کاخ صاحبقرانیه، کاخ نیاوران، کتابخانه اختصاصی، کوشک احمدشاهی)، حسینیه جماران، خانه امام خمینی، خانه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

خدمات تور:

راهنمای رسمی گردشگری

کارشناس: حمیدرضا حسینی، پژوهشگر تاریخ معاصر

ارایه بروشور اختصاصی

پرداخت ورودیه‌ها

پذیرایی نیم‌روزی

ناهار (با هزینه مسافران)

اگر مایل به شرکت در این تور هستید، فرم رزرو را پر کنید. هنگامی که تور در برنامه اجرا قرار گرفت، به شما اطلاع خواهیم داد.

برگزاری این تور را به دوستان‌تان خبر دهید

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *