تور «کاشانه‌های کاشان»

گرچه آثار و بناهای تاریخی شهر کاشان بسیار است، اما معروفیت این شهر بیشتر به خاطر خانه‌های تاریخی زیبا و دلگشای آن است، خانه‌هایی مانند عامری، بروجردی، طباطبایی و عباسیان که هرکدام شاهکاری در هنر و معماری هستند. جالب این‌که در زبان فارسی، نام دیگر خانه یا سکونتگاه «کاشانه» است!

چرا این همه خانه‌های تاریخی شکوهمند در کاشان ساخته شده؟ سبک و سیاق معماری آن‌ها چگونه است و با خانه‌های مشابه در سایر نواحی ایران چه تفاوت‌هایی دارد؟ حال و هوای زندگی در این خانه‌ها چگونه بوده؟ چرا این شیوه از خانه‌سازی که کمابیش در همه ایران رواج داشته، منسوخ شده است؟ 

در تور «کاشانه‌های کاشان» به دنبال پاسخ این پرسش‌ها به محله‌ها و خانه‌های تاریخی کاشان می‌رویم و روایت شهر و خانه‌ها و ساکنانش را با روایت نوشاد رکنی، پژوهشگر تاریخ معماری می‌شنویم. آن‌گاه به باغ تاریخی فین می‌رویم تا با وجه دیگری از سکونتگاه‌های تاریخی در سرزمین کم‌آب ایران آشنا شویم. همچنین فرصت خواهیم داشت تا برخی آثار تاریخی زیبای کاشان مانند بازار، تیمچه امین‌الدوله و مدرسه آقابزرگ را ببینیم. 

 • زمان:

  متعاقبا اعلام خواهد شد

 • مدت برگزاری:

  یک روز

 • مکان:

  داخل شهر کاشان و محور جاده فین

 • قیمت:

  متعاقبا اعلام خواهد شد

 • ظرفیت:

  ۲۵ نفر

 • ظرفیت باقیمانده:

  ۲۵ نفر

 • نوع برگزاری:

  رفت و آمد به کاشان با اتوبوس/  تردد داخل شهر، بخشی با اتوبوس و بخشی به صورت پیاده‌روی سبک

برنامه سفر:

بازدید از خانه‌های تاریخی محله سلطان میراحمد: خانه طباطبایی‌ها، خانه بروجردی‌ها، خانه عباسیان؛ حمام میراحمد؛ باغ فین، مسجد و مدرسه آقابزرگ؛ امام‌زاده حبیب بن موسی و آرامگاه شاه عباس کبیر

خدمات تور:

راهنمای رسمی گردشگری

کارشناس: نوشاد رکنی، پژوهشگر تاریخ معماری  

ارایه نقشه و بروشور اختصاصی

پرداخت ورودیه‌ها  

بیمه سفر

صبحانه و پذیرایی نیم‌روزی

 ناهار با هزینه مسافران 

این تور با همکاری آژانس گردشگری آریابان طبیعت و فرهنگ برگزار می‌شود.

با توجه به وجود پله‌های نسبتا زیاد در خانه‌های تاریخی کاشان و عدم مناسب‌سازی آن‌ها برای سالمندان و معلولان حرکتی، شرکت در این تور به این دسته از مسافران توصیه نمی‌شود.

اگر مایل به شرکت در این تور هستید، فرم رزرو را پر کنید. هنگامی که تور در برنامه اجرا قرار گرفت، به شما اطلاع خواهیم داد.

برگزاری این تور را به دوستان‌تان خبر دهید

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *