تور «محله وزیران و وکیلان»

در دوره قاجار، تهران دارای پنج محله بزرگ به نام‌های ارگ، بازار، چالمیدان، سنگلج و عودلاجان بود که خود از محله‌های کوچک‌تری تشکیل می‌شدند.

در این میان، محله عودلاجان در شمال شرق حصار صفوی قرار داشت و به علت منابع آب فراوان و وجود باغات بزرگ، محله‌ای مرفه‌نشین به شمار می‌آمد؛ به گونه‌ای که علاوه بر اعیان و اشراف، شمار زیادی از وزیران، نخست‌وزیران، نمایندگان مجلس شورای ملی و حتی سفیران کشورهای خارجی در این محله زندگی می‌کردند.

در تور یک روزه «محله وزیران و وکیلان» به بخش‌هایی از عودلاجان می‌رویم، از برخی خانه‌های اشرافی بازمانده در این محله و دیگر اماکن آن بازدید می‌کنیم و سرگذشت صاحبان‌شان را بازمی‌گوییم.

 • زمان:

  متعاقبا اعلام خواهد شد

 • مدت برگزاری:

  نیم روزه، ساعت ۹ تا ۱۳

 • مکان:

  محله عودلاجان حد فاصل خیابانهای ری و پامنار

 • قیمت:

  متعاقبا اعلام خواهد شد

 • ظرفیت:

  ۲۵ نفر

 • ظرفیت باقیمانده:

  ۲۵ نفر

 • نوع برگزاری:

  پیاده‌روی در سطح محله

برنامه تور:

پیاده روی در بافت تاریخی محله عودلاجان از ابتدای کوچه میرزا محمود وزیر تا گذر امام زاده یحیی و بازدید از خانه‌ تاریخی امینه اقدس (مهربان)، خانه تاریخی دبیرالملک، خانه – موزه مدرس، خانه تاریخی مهرانگیز کامبیز (لوکیشن سریال پدرسالار)، حمام نواب (لوکیشن فیلم قیصر)، بازارچه نواب، بقعه امام‌زاده یحیی، عمارت تاریخی سرای کاظمی و بازدید پیرامونی از حمام ملا علی اصغر، دبیرستان بدر (لوکیشن فیلم گوزن‌ها) و مدرسه معمارباشی

خدمات تور:

راهنمای رسمی گردشگری

کارشناس: حمیدرضا حسینی، پژوهشگر تاریخ تهران

ارایه بروشور اختصاصی

پرداخت ورودیه‌ها

پذیرایی نیم‌روزی

اگر مایل به شرکت در این تور هستید، فرم رزرو را پر کنید. هنگامی که تور در برنامه اجرا قرار گرفت، به شما اطلاع خواهیم داد.

برگزاری این تور را به دوستان‌تان خبر دهید

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *